Mercedes – serwis i koszty utrzymania.

Drogi samochód to dziś luksus czy powszechność? Nie jest problemem uzbierać sobie odpowiednią kwotę na wymarzone auto. Jedni zarabiają przyzwoicie, innych stać na kredyt jeszcze inni wygrywają pokaźną sumę na loterii. Ale czy to wszystko aby móc cieszyć się wysokiej klasy pojazdem? Oczywiście, że nie. Sam zakup to dopiero początek wydatków. Psujące się części, przeglądy, paliwo. To wszystko określa dopiero czy stać nas na konkretny model. Przykładem może być jedna z lepszych marek samochodowych – Mercedes. Jego serwis może kosztować średnio 1000-2000zł a to tylko wymiana filtrów powietrza, paliwa, kabinowego, filtra oleju i samego oleju oraz podpięcie do komputera. Ceny ostateczne serwisu uzależnione są od wielu czynników. Serwis można przeprowadzić w autoryzowanych punktach Mercedesa jak i w nieautoryzowanych, tańszych placówkach.

Ceny znacząco różnią się także w zależności od tego, który model chcemy serwisować, jaki ma przebieg i w jakim jest stanie. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, iż kupując za 50 tysięcy złotych używaną S-Klasę koszt serwisu nadal będzie adekwatny do klasy pojazdu. Czyli będziemy płacić za serwis jak za klasę PREMIUM.

Serwis Mercedesa – autoryzowany czy nie?

Samochód MercedesWykonanie serwisu Mercedesa w autoryzowanym punkcie gwarantuje bezpieczeństwo nam i osobom, które mają styczność z samochodem, a także tym wszystkim kierowcom i przechodniom, którzy na codzień nas mijają, jednakże jest to też usługa sakramencko droga. Dlatego przed zakupem samochodu warto przemyśleć koszt jego utrzymania – bo komu potrzebny jest samochód stojący wiecznie w garażu lub na parkingu? Nie mniej jednak, można znaleźć tanie i dobre punkty, które wykonają serwis mercedesa tanio i szybko. Łatwiej jest mimo wszystko zainwestować w tańszy samochód, który będzie nie tylko cieszył nas na drodze, ale nie będzie martwił podczas drobnych usterek czy podczas samego serwisu, który trzeba wykonywać niezależnie od wszystkiego.

Biorąc pod uwagę zakup samochodu należy zawsze brać pod uwagę koszty jego utrzymania. Przegląd takich samochodów jak Mercedes nigdy nie należy do najtańszych, chyba, że kupimy bardzo stary model. Taki zakup jednak odradzam, za przegląd trzeba będzie zapłacić i tak nie mało a najpewniej okaże się, że oprócz standardowych procedur trzeba będzie wymienić dodatkowe części co przysporzy jeszcze większych wydatków. Kupując nowego mercedesa, trzeba liczyć się z dużym kosztem utrzymania, samej renowacji, przeglądów ale także paliwa. Te samochody mają mocne silniki, co za tym idzie palą więcej benzyny na sto kilometrów niż inne samochody. Warto się więc zastanowić przed samym zakupem, czy jest nam taki wydatek faktycznie potrzebny. Czy jest dla nas aż tak ważna marka i prestiż, czy w ogóle stać nas na taki luksus. Kupując samochód pod wpływem emocji, na podstawie obejrzanej reklamy, można się wpuścić w maliny. Samochody często są zachwalane w testach samochodowych, wypadkowych i innych ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej bo tor testowy a prawdziwa, w Polsce niestety dziurawa droga jest zupełnie czymś innym. Czasem warto poszukać tańszego odpowiednika, który będzie nie tylko tańszy w samej obsłudze, ale będzie się też dobrze prowadził na drodze, a wygladem przypominał mercedesy z reklam.

Dodaj komentarz