Czym się zajmuje kancelaria adwokacka?

adwokat zdjęcieWielu osobom wiąże pracę adwokata wyłącznie z reprezentacją w sądzie podczas orzekania w rozprawach kryminalnych bądź też gospodarczych. W rzeczywistości jego zakres obowiązków i wykonywane działania wyraźnie wykraczają poza te ramy.

Adwokat reprezentuje Cię nie tylko w sądzie

Adwokaci wykonują szeroki zakres działań pozasądowych, które pozwalają na dochodzenie i obronę naszych praw bez potrzeby angażowania w to sądu. Wzorem może tu być ubezpieczenie praw własnościowych czy majątkowych, gdzie mecenasi dopomagają w obronie własności przedmiotów należących do prawnie umocowanego właściciela, reprezentując w taki sposób o jego interesy.
W zakres usług wchodzi także np. uzyskiwanie zadośćuczynienia za błędy lekarskie bądź też za niestaranne wykonanie zlecenia przez wykonawce. W bardzo wielu przypadkach udaje się doprowadzić do zabezpieczenia praw nim jeszcze kwestia znajdzie swój finał w budynku sądu.

Kancelaria adwokacka może też zaoferować wymierne wsparcie w wypadku utraty zatrudnienia – jeśli takie zwolnienie byłoby w jakiś sposób nieuzasadnione adwokat będzie w stanie skutecznie starać się o przywrócenie zatrudnienia jak również o odszkodowanie i utracone dochody powiązane z utratą zatrudnienia.
Z innej strony – świadczenia adwokatów i radców prawnych są nieraz wykorzystywane poprzez przedsiębiorstwa do weryfikacji parafowanych umów a także windykacji długów.

Szeroki wybór

W XXI wieku sieć kancelarii adwokackich jest przyzwoicie rozwinięta. Obecnie nie ma regionu w którym nie działałaby chociaż jedna kancelaria adwokacka. Przykładowo aglomeracji śląskiej, w Chorzowie działa ich kilkanaście, a w o wiele mniejszym Mikołowie – parę kancelarii adwokackich.

Dodaj komentarz