Fotograf ślubny – wybierzmy właściwego!

Jeden z ważniejszych wydarzeń w życiu – o ile nie najważniejsze – własny ślub. Sukienka, garnitur, lista gości, idealna pogoda i menu w restauracji. Wszystko to jest ważne, ale tak istotne chwile trzeba uwiecznić. Najlepszą pamiątką ze ślubu jest oczywiście album ze zdjęciami.  Wykonanie profesjonalnych zdjęć i filmu trzeba powierzyć profesjonalistom, którzy zajmują się tego typu zleceniami od długiego czasu.

Fotograf ślubny z polecenia

Dobrze, jeśli takich fachowców polecą nam znajomi czy rodzina. Mamy wtedy pewność, że w czasie ślubu będziemy mięli jedno zmartwienie mniej.  Ale profesjonalizm to nie wszystko. Ważny jest pomysł. Zdjęcia z samego wesela mogą być typowe. Zabawa, jedzenie, uśmiechnięci goście. Prawdziwą pamiątką jest sesja z udziałem pary młodej i wybranych przez nią osób. Najczęściej takie sesje odbywają się w plenerze. Są związane z hobby wybranków, codziennym zajęciem, odzwierciedlają marzenia, pasje.

Pomysły na sesje plenerowe

Sesja w wysokich górach oddaje charakter pary młodej, na plaży w czasie zachodu słońca jest bardzo romantyczna. Panie częściej wybierają sesje na zamkach, plażach, w eleganckich miejscach – chcą się czuć jak księżniczki, panowie natomiast wybierają sesje podczas jazdy na quadach, w górach podczas wspinaczki lub wykorzystując drogie, ekskluzywne, sportowe auto. Fotografia ślubna nie rządzi się żadnymi prawami, ograniczona jest jedynie fantazją osób zamawiających. Pomocna również może być opinia samego fotografa i zespołu, z którym współpracuje dlatego należy szukać zdolnych artystów w ich ulubionym mieście.

Kraków a fotografia ślubna

foto: Jacubus von Eden, licencja CC
foto: Jacubus von Eden, licencja CC

W Polsce za miasto artystów uważa się rzecz jasna Kraków. Akademia Sztuk Pięknych i wiele innych szkół zrzeszających początkujących artystów sprawia, że w Krakowie nie brakuje zdolnych fotografów ślubnych.  W Krakowie jest wiele miejsc, które cieszą się sławą od pokoleń. To miejsca, którym można zaufać i powierzyć tak ważne w tym czasie zadanie. Najważniejsze jest wcześniejsze spotkanie z fotografem. Jeśli jest to zespół składający się w z wielu osób, np. fryzjera, wizażysty, oświetleniowca, kamerzysty warto poprosić i zwołanie całego zespołu, aby ustalić cel zlecenia, omówić nieścisłości, opowiedzieć o wyobrażeniach i oczekiwaniach względem powierzonego zadania.

Dla niektórych cena nie gra roli, natomiast tę kwestie również warto poruszyć, zwłaszcza, że taka praca wymaga niejednokrotnie wysiłku, nadmiaru czasu i rekwizytów a cena na sam koniec może wywołać osłupienie. Samo wykonanie zdjęć to nie wszystko. Trzeba uzgodnić w jakiej formie zdjęcia czy też film mają być utrwalone. Tutaj również przyda się krakowski zmysł artystyczny, którym będzie niewątpliwie dysponował dobry fotograf ślubny. Rodzaje papieru, mnogość efektów, które mogą zostać wykorzystane przy samym drukowaniu daje nam kolejne pole do popisu.

Sam Kraków jako wielowiekowe miasto jest doskonałym plenerem do sesji zdjęciowych. Wiele zabytków, ważnych – historycznych miejsc, kameralne knajpki, zaułki i tajemnicze uliczki. Jeśli ktoś nie ma czasu na wymyślanie specjalnej sesji lub nie czuje się w tym najlepiej, może się ograniczyć do standardowej fotografii ślubnej ukazującej zakochaną, wpatrzoną w siebie parę w przepięknym miejscu obrazująca ich wielką miłość.

Podczas redagowania artykułu korzystaliśmy z porad fotografa ślubnego z Krakowa ( http://www.kubasiudut.pl )

Dodaj komentarz