Wizyta u pulmonologa – tylko ze skierowaniem?

Pulmonologia to obszar medycyny skupiający się na rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń układu oddechowego, i stanowi wyodrębnioną specjalizację wśród lekarzy o tytule specjalisty chorób wewnętrznych.
Choroby leczone przez pulmonologów to mędzy innymi gruźlica, munowiscydoza, pylica, astma oraz szereg innych chorób które można zaliczyć do “cywilizacyjnych”

Leczenie u pulmonologa wyłącznie ze skierowaniem

Aby otrzymać bezpłatnąporadę od lekarza – pulmonologa korzystając przy tym z refundacji NFZ należy wpierw uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Czas oczekiwania na wizytę różni się od regionu kraju oraz konkretnej przychodni, najczęściej jednak nie przekracza 3-4 tygodni. Oczywiście istnieje również możliwość odbycia wizyty prywatnej, której koszt uzależniony jest od renomy i posiadanego tytułu naukowego konkretnego lekarza. Przykładowo, w województwie sląskim – w Katowicach, Tychach i pobliskich miejscowościach koszt 20-30 minutowej wizyty oscyluje w granicach 70-250 zł, co pozwala stwierdzić, iż rozrzut cenowy jest bardzo duży.

Problemy z chrapaniem

Pulmonolodzy rozwiązują również problemy z chrapaniem. W zakres zainteresowań specjalistów – pulmonologów wchodzą również takie schorzenia jak bezdech senny, które powodują krótkotrwałe okresy bezdechu w środku nocy, i wpływające na pogorszenie samopoczucia pacjentów oraz utrzymywanie się długotrwałego zmęczenia.

Szukanie pulmonologa dla siebie to zadanie dosyć łatwe. Wystarczy wpisać w google nazwę specjalizacji oraz miasto, a otrzymamy interesujący wynik. Przykładowo, szukając pulmonologa w Katowicach, wystarczy wpisać hasło “pulmonolog Katowice” i otrzymamy interesujące nas wyniki.

Dodaj komentarz