Wypadanie włosów – jak sobie z nim radzić?

wypadanie włosów - łysyProblem wypadania włosów jest szczególnie bliski mężczyznom przekraczającym 30 rok życia. To w tym wieku u dużej części mężczyzn pojawiają się pierwsze objawy łysienia androgenowego – zwiększone wypadanie włosów co prowadzi do zmniejszonej gęstości owłosienia głowy. Problem ten na szczęście nie jest nierozwiązywalny. W większości przypadków mężczyźni zmagają się z łysieniem androgenowym, którego bezpośrednią przyczyną jest wysoki poziom testosteronu niszczący mieszki włosowe i tym samym powodujący wypadanie włosów. Kolejne przyczyny również są “rozwiązywalne” – są to przede wszystkim: nadmiar stresu, niewłaściwa dieta czy brak odpowiedniej ilości snu.

Szampon na wypadanie włosów – skuteczny na… ?

W przypadku łysienia androgenowego możemy sobie poradzić kupując jeden ze skutecznych szamponów na wypadanie włosów, których działanie opiera się na zabezpieczaniu mieszków włosowych przed negatywnym działaniem testosteronu. Takie szampony oczywiście zawierają również szereg składników odżywczych i wzmacniają włosy oraz mają lecznicze działanie na skórę głowy – przykładowo, szampony firmy Nisim skutecznie zwalczają infekcje grzybiczne skóry głowy, a także oczyszczają ją dogłębnie.

Dość zbliżoną zasadę działania ma szampon DX2, który jest mocno reklamowany w telewizji, jednakże opinie użytkowników tego produktu zdecydowanie nie są przychylne, co warto wziąć pod uwagę kupując produkt.

Stosunkowo dobrymi opiniami cieszy się serum Seboradin w ampułkach, jednakże jest dość drogie (35 zł za 14 dniową kurację), bo kuracja trwa 3 miesiące (koszt: 210 zł + szampon stosowany codziennie). Porównywalna kuracja szamponem Nisim jest nieco tańsza – litrowa butelka wystarcza na ok. 4-5 miesięcy stosowania i kosztuje 160 zł.