Jak zweryfikować opinie o pensjonacie?

Często wybierając się na wczasy zastanawiamy się, czy jedziemy aby we właściwe miejsce. Opinie o obiektach zawarte w księgach gości pensjonatów mogą być moderowane, podobnie jak i na portalach turystycznych gdzie pensjonaty są dla siebie wzajemnie konkurencją. Jak więc zweryfikować opinię o pensjonacie? Mamy dla Państwa kilka sprawdzonych sposobów.

Kiedy weryfikować opinię

pensjonat opinie
pokój w pensjonacie

Załóżmy że znajdziemy już interesujący nas pensjonat, willę czy też inny obiekt noclegowy. Opinie w serwisach noclegowych mogą być różne – zarówno bardzo pochlebne jak i skrajnie negatywne. Co powinno wzbudzić naszą czujność? Przede wszystkim duża ilość opinii danego typu (pozytywnych/negatywnych) opublikowanych w krótkim odstępie czasu. Znam przykład Willi z Zakopanego, na której temat przez 2 miesiące publikowano oszczercze komentarze w ramach rewanżu za wezwanie przez właścicielkę obiektu noclegowego policji do uspokojenia awanturujących się między sobą gości. Warto więc w takich sytuacjach zajrzeć głębiej i przejrzeć również stare komentarze, przejrzeć inne portale noclegowe i w ten sposób wyrobić sobie opinię. Dobrym pomysłem jest również odszukanie profilu Facebookowego danego obiektu noclegowego, dzięki czemu zobaczymy opinie pisane przez osoby które możemy zweryfikować.

Nieuczciwa konkurencja.

W dużych miejscowościach turystycznych oferujących noclegi: Zakopane, Wisła, Władysławowo czy Ustka warto się wyczulić na powtarzające się pod reklamami wielu pensjonatów negatywne komentarze umieszczane przez konkurencję. Takie przypadki stosunkowo łatwo wyłapać – może o tym świadczyć pojawianie się dużej liczby komentarzy negatywnych w krótkim okresie, bądź też odsyłanie przez komentującego do innego obiektu, “bo tam jest lepiej”.

Dodaj komentarz